Vybíjení baterie / hučení čehosi z výdechů klima

1959 - ....
Odpovědět
sedmar
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20. črc 2023 13:54:58

Vybíjení baterie / hučení čehosi z výdechů klima

Příspěvek od sedmar »

​Zdravím všechny,

delší dobu řeším u O3 2.0TDi (2015) vybíjení baterie po 2-3 dnech stání se baterie téměř vybije, zůstane sotva na nastartování, jelikož se při nízkém stavu baterie (20%) se asi aktivuje režim úplného uspání všeho natrvrdo (po nastartování se zobrazí na displeji rádia "Ochrana komponent aktivní."). Nejzedím moc dálky, tak pak někdy nestíhá auto ani z toho vybítí dobít do plna, tak pak je baterie při startu státní s nižší kapacitou, tak občas je na 20% i za noc. Baterie nová (nakódovaná) - zkoušena i jiná, výsledek stejný; v autě vše originál; alternátor dobíjí, když jedu dále (hodinu a víc) dobije i z minima na 80-90% baterie - píšu hodnoty zobrazované na budících při podržení nulovacího tlačítka - počítám, že tam bude drobná nepřenost.

Časem jsem vysledoval, že i po zamčení auta, kdy by mělo jít vše do klidu a uspat se, zůstává v běhu nějaký větráček či nevím co, a vydává to takové ševelení z výdechů klimatizace vpředu. Venku není nic slyšitelné. Je to sotva slyšitelné uvnitř, musí být kolem klid ..ale vždy se něco spustí, začně mírně hučet na 30 vteřin až minutu, pak to vypne, pak po chvilce se spustí znovu. Dělá to bez ohledu na počasí.. zvuk nevím čemu přirovnat, jako hučení větráčku.. ještě mi to připomíná, jako by člověk seděl v domě za zavřenými okny a ve větší vzdálenosti běžela děla na zasněžování, to budou znát asi místní uživatelé z Podještědu např. ;)

Nikdo mi zatím nedokázal říct, co to může hučet? ..každý poslouchá na půl, tak předem říkám.. ne, není to "sahara". ne, nehučí to větráčky klimatize/proudění vzduchu, klima a proudění vzduchu vypnuté. Je to slabé sotva slyšitelné hučení, které spíná, vypíná, spíná dokola.. a to i třeba 30 min po uzamčení auta. Podle mého to je právě zdroj toho, co mi žere baterii při stání - ale co to je? V autorizáku mi nic nesdělil, tam se bohužel zasekli na tom, že výměna baterie proběhla mimo autorizovaný servis, a tedy není nakódovaná - nakódovali (prý) a že to bude v pořádku - není problém trvá, což mi bylo jasné už při stanovení diagnozy. Baterie byla osazena stejná jako tam byla orginál, takže přepsali tak výrobní číslo, což jistě nebude mít vliv na nějaké chování.


Uvedené hučení jde slyšet i když člověk nastoupí do auta po odemčení před odjezedem - tedy logicky se domnívám, že to bude něco ve spojitosti s přípravou auta na nastartování, a že to dělá i při zamčeném autě bych pak viděl na chybu řídí jednotky, která toto ovládá spouštení toho hučení, relé které to má přepínat nebo třeba problém v odezvě zámků dveří, že třeba nějaká jednotka dveří hlásí, že je otevřeno i když je zamčeno a auto si tedy myslí, že je odemčeno a tedy, že se pojede. Bohužel nikoho známého v okolí, kdo by měl Octavia III 2.0 TDi neznám, že bych si u něj mohl poslechnout a potvrdit, zda to hučení sktuečně je vždy po odemčení auta a nastoupení, jako projev nějaké přípravy ke startování.

Kdyby někdo mohl vyzkoušet 🙏 nebo ještě lépe věděl co to hučí, byl bych moc vděčnej.

Odpovědět