Škody Superb IV hybrid - PHEV

Novinky a tiskové zprávy
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: úte 29. lis 2011 8:55:18
Kontaktovat uživatele:

Škody Superb IV hybrid - PHEV

Příspěvek od admin »

Všechny automobilky se doslova prsí svými ekologickými, elektrickými a eko(cokoliv) modely. Škoda Auto zvolila metodu překvapení ze zálohy. Skoro žádné informace. Žádné představová a "prásk". Máme tady dva velmi zajímavé modely. Jedním je nová Škoda Citigo v plné elktrice, která je velmi zajímavou novinkou. O té ale později. Dnes se budeme zabývat Škodou Superb, která jezdí úplně na všechno.

Pohon hybridní Škody Superb tvoří plug-in hybridní pohonná jednotka. Kombinuje vyzkoušený benzinový turbodmychadlem nafoukaný čtyřválec 1,4 TSI a elektromotor. Motory jsou spojené přes šestistupňovou dvouspojkovou převodovku a pohánějí přední kola. Vzhledem k tomu, že se jedná o hybrid, tak je elektromotor pouze slabším bráchou. Přesto baterie o kapacitě 13 kWh jsou naprosto dostatečné pro každodenní dojíždění. Čistě prakticky pokud jezdíte 30km do práce, tak dojedete na baterky tam a zpátky. Večer svoji limuzínu napojíte na 230V zásuvku a za 4-5 hodin máte opět plné baterie na cestu do práce. Skvělá věc. Při ceně nočního proudu kolem 3Kč (včetně všech poplatků ) můžete do práce a zpět jezdit za 30 Kč na místo 120 Kč. A když se jede dál? No tak to začne vrnět a jede se dál.. Při cestách na delší trasy se jednoduše připne spalovací motor a nahradí Vám zážitkovou jízdu po nabíječkách plnou vynucených záchodů a obědů jak tu lehkost nazývají elektro fanatici.

Žádná honosná divadelní představovačka zahalených aut, které ukazuje pouze nesmyslně velká alu kola. Ale rovnou bum prásk a máme tu jedno z nejlépe promyšlených aut na trhu. Nabízí v podstatě jen to dobré a nabídne vám všechny klady elektromobilu s plnou využitelností spalováku. Jednoduše geniální počin, který zůstane zřejmě utlačen naprosto nesmyslnými 3 tunovými elektromobily.
superbEL.jpg
superbEL.jpg (149.04 KiB) Zobrazeno 12240 x

Odpovědět