Lupání ve převodovce + další mouchy

1999 - ....
Odpovědět
Anonym0us

Lupání ve převodovce + další mouchy

Příspěvek od Anonym0us »

Zdravím :) Jsem nováček, respektive mám první auto Škodu Fabii 2007 1.4 59Kw...Auto jsem odkoupil z rodiny, tím pádem vím servisní historii, ale auto má pár much a zajímalo by mě, zda se s tím již někdo setkal.

1.) Ať už se jedná o 4 nebo 5 stupeň rychlosti, při pouštění spojky jakoby lupne v převodovce (pod řadící pákou). Je to lehké lupnutí, u čtvrtého stupně to dělá jak kdy, nicméně u páteho pořád. Spojku pouštím pomaleji (nedám z ní hned nohu pryč).

2.) Vržou poměrně dost zadní dveře, obvykle v letním období, kdy je vedro, nicméně to se dá vyřešit promazání pantů u dveří, ale spíš mě zajímá, že jakmile dám ruční brzdu při parkování a s autem se děje jakýkoliv pohyb (nasedání,vysedání, pohnutí v autě,..), zavrže zadní náprava a poměrně dost. Tím pádem budou horší bubnové brzdy nebo mechanismus na aretaci kol ruční brzdy?

3.) Při jízdě občas na nerovnosti slyším z mé strany řidiče buďto na předních či zadních dveřích, lupání. Zkoušel jsem utáhnout zadní okno, zda to nedělá povolená klika či okno samotné, ale nic se nezměnilo. Přijde mi, jestli to není spíš zamykací část dveří. Na straně spolujezdce raději okno nespouštím dolů, jelikož pohyb není plynuly a ze začátku se rozjede, zpomalí a pak jede plynule dolů, tím pádem nechci s autem vyjet, stáhnout okno a aby mi okno spadlo dolů (už se to 2x stalo známým na jejich fábiích) a nešlo nahoru.

Nejvíc mě spíš zajímá problém se spojkou/převodovkou, jelikož to bude asi finančně nejnáročnější. Převodovka řadí dobře, chytá se v pořádku, ale spíš to lupnutí mě znervozňuje :D

Díky moc za jakoukoli radu, v autech se lehce vyznám, ale v těchto detailnějších věcech úplně ne, proto budu rád za každou přínosnou informaci :)

Odpovědět